سینما

راهنمای خرید میز تحریر؛ ۱۵ نکته‌ی کلیدی برای انتخاب درست

اتاق مطالعه بدون میز تحریر ناقص و عجیب به نظر می‌رسد. در واقع میز مطالعه به نوعی مهم‌ترین وسیله‌ی موجود در این اتاق است که برای مطالعه و انجام کار در منزل از آن استفاده می‌شود. در دنیای امروز، حضور در کلاس‌های آنلاین و کار در خانه به یک امر عادی تبدیل شده است و برای کسانی که تصمیم گرفته‌اند خانه خود را به یک دفتر کار خانگی تبدیل کنند، مهم‌ترین چیزی که باید به دنبال آن باشند، میزی است که روی آن کار می‌کنید. اما در حین خرید، اگر کورکورانه هر میزی را بخرید، این کار کمک چندانی به شما نخواهد کرد. اینجاست که ما به کمک شما می‌آییم و نکات مهم در هنگام خرید میز مطالعه را با هم مرور می‌کنیم.

یافتن بهترین میز تحریر خانگی که مناسب نوع فعالیت و فضای شما باشد، مهم‌ترین نکته در فرایند خرید است. اینکه کدام میز را باید بخرید تا حد زیادی با چیدمان اتاق شما مشخص می‌شود. به عنوان مثال یک میز اِل شکل فضای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد با این حال فضای زیادی را هم از اتاق شما را اشغال می‌کند. اما برای یک خانه کوچک‌تر یا مسکن اجاره‌ای، ممکن است لازم باشد یک میز قابل‌حمل چرخ‌دار یا یک پایه لپ‌تاپ تاشو که بتوانید روی میز آشپزخانه قرار دهید، تهیه کنید.

در راهنمای خرید تخصصی ما، جزئیاتی در مورد نحوه انتخاب عاقلانه‌ی میز تحریر، از میزهای ایستاده و تاشو گرفته، تا میزهای دیواری را خواهید خواند و در پایان مدل‌های توصیه شده را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا انتخاب میز تحریر این‌قدر مهم است؟

میز تحریر

میز تحریر شما مکانی است برای استفاده از لپ‌تاپ، مطالعه و احتمالاً فضایی برای قرار دادن وسایل کارتان که همه این موارد جزو فعالیت‌های مهم زندگی تلقی می‌شوند. از این گذشته، میز تحریر نه تنها به زیبایی اتاق شما کمک می‌کند، بلکه یک میز تحریر عالی برای بهره‌وری بیشتر، سلامت جسمی و سلامت کلی روحی شما مفید است (بله، میزها آن‌قدر قدرتمند هستند). خلاق بودن، منطقی بودن یا هر ویژگی دیگری که هنگام کار و مطالعه از شما انتظار می‌رود، زمانی که فضای شما منظم، کاربردی و راحت باشد، آسان‌تر است.

بسیار مهم است که وقتی یک میز را انتخاب می‌کنید، خودتان را در اولویت قرار دهید. مانند تمام مبلمان دیگر منزل، مسائل زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید یک میز تحریر در نظر بگیرید، به این خاطر که یک سبک زندگی یا سبک کاری ممکن است با الگوی دیگر زندگی و کار متفاوت باشد. در نظر گرفتن اولویت‌هایتان هنگام خرید میز تحریر، تضمین می‌کند چیزی را که به خانه می‌آورید در همه زمینه‌ها مناسب است. در واقع ممکن است شما بیش از ۸ ساعت در روز پشت آن بنشینید، بنابراین این میز باید کاملاً راحت و ارگونومیک و کاربردی باشد.

در اینجا دلایلی ارائه شده که شما چرا باید روی یک میز تحریر خوب سرمایه‌گذاری کنید:

 • نوع مناسب میز مطالعه یا میز کار می‌تواند به بهبود بهره‌وری کمک کند
 • وضعیت بدنی خوب و کمردرد کمتر را تضمین می‌کند
 • این امکان را به شما می‌دهد که با کارایی و بهره‌وری بیشتر کار و مطالعه کنید
 • حال و هوای اداری به شما می‌دهد و تجربه کار شما را از خانه بهبود می‌بخشد

نکات کلیدی برای انتخاب میز تحریر خانگی

میز تحریر

هنگام خرید میز تحریر یا میز کار باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. در اینجا، ما برخی از مهم‌ترین چیزهایی را گردآوری کرده‌ایم که به شما اطمینان می‌دهد بهترین میز مطالعه را برای خودتان به خانه می‌آورید.

۱- اندازه میز تحریر

آیا می دانید اندازه مناسب میز تحریر چقدر است؟ اندازه مناسب برای میز کار یا میز تحریر کاملاً به نیازهای فردی بستگی دارد. در صورت خرید آنلاین میز تحریر، اندازه را با توجه به نیازهای خودتان و فضای موجود در اتاق بررسی کنید.

الگوها و طرح‌های مختلفی برای میزهای تحریر با اندازه‌های مختلف موجود است. توصیه می‌شود با توجه به فضای موجود، میز و صندلی مطالعه برای خودتان را خریداری کنید. اندازه‌گیری فضا از قبل ظاهر عجیبی به اتاق نمی‌دهد. انتخاب بر اساس فضا، ظاهر مبلمان و اتاق را در عین حال زیبا می‌کند. هر نوع طراحی میز تحریر ظاهر متفاوتی به فضای شما می‌دهد که نیاز به تحقیق قبل از خرید را الزامی می‌کند. فضا را اندازه‌گیری کنید و سپس الگوی مناسب میز مطالعه را به صورت آنلاین یا حضوری انتخاب کنید.

 1. میز تحریر برای دانش آموزان و بچه‌ها: اگر به دنبال یک میز تکی هستید که بچه‌هایتان بتوانند آن را به اشتراک بگذارند، باید اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کنید تا بتواند تمام لوازم‌التحریر و کتاب‌های آن‌ها را در خود جای دهد و آن‌ها بتوانند از میز به صورت مشترک استفاده کنند.
 2. میز کار برای حرفه‌ای ها: آیا به حرفه‌ای علاقه دارید که به یک میز بزرگ نیاز دارد؟ به عنوان مثال، طراحان گرافیک، مهندسان نرم‌افزار و برنامه‌نویس‌ها باید به طور همزمان روی دو صفحه کامپیوتر کار کنند. این افراد حرفه‌ای باید به سراغ یک میز کار با اندازه بزرگ بروند. کسانی که روی لپ‌تاپ کار می‌کنند می‌توانند میز کوچک‌تری انتخاب کنند.
 3. میز کار برای سرگرمی‌ها و فعالیت‌های جانبی: کسانی که به سرگرمی‌ها و فعالیت‌هایی مانند نقاشی، کاردستی و غیره علاقه‌مند هستند، باید بسته به ماهیت سرگرمی خود، میز کاری متناسب با نیاز فضایی خود انتخاب کنند.
 4. میز تحریر برای خانه یا میز کار برای دفتر: چه به دنبال خرید میز مطالعه برای منزل یا یک میز کار برای دفتر کار خود باشید، اندازه اتاق عامل تعیین کننده برای اندازه میز خواهد بود.

بزرگ‌ترین میز تحریری را انتخاب کنید که به راحتی در فضای شما جا می‌شود، زیرا هرگز نمی‌توانید سطح کافی برای کار و مطالعه داشته باشید. به یاد داشته باشید، اگر فضای بیشتری روی میز دارید، می‌توانید کشوهای روی میزی را برای ذخیره‌سازی وسایل بیشتر، اضافه کنید.

عرض یک میز استاندارد دو کشو حدود یک متر است. اگر اتاقتان کوچک است یا در یک شکاف زیر پله‌ها است، میز یک کشو می‌تواند مناسب‌تر باشد. و اگر واقعاً فضایتان کم است، یک پایه لپ‌تاپ Ikea که حدود ۵۰ تا ۷۰ سانتی‌متر عرض دارد و دارای یک لایه لاستیکی برای جلوگیری از حرکت آن است، مناسب شما است.

ضمناً قبل از خرید آنلاین، علاوه بر اندازه‌گیری ابعاد اتاق و مقایسه‌ی آن اندازه میزهای موجود، بررسی کنید که آیا صندلی اداری شما که از آن استفاده می‌کنید زیر آن قرار می‌گیرد یا خیر.

میانگین ارتفاع میز تحریر خانگی معمولاً ارتفاعی حدود ۷۳ تا ۷۶ سانتی‌متر است. توجه داشته باشید که برخی از میزهای تحریر خانگی دارای پایه‌هایی هستند که در صورت نیاز می‌توان آن‌ها را کمی بالا برد.

برای انتخاب اندازه‌ی مناسب توصیه‌های زیر را هم مد نظر داشته باشید:

 • برای یک اتاق کوچک، که در آن ایده صرفه‌جویی در فضای کف است، یک میز مطالعه به شکل خطی توصیه می‌شود. می‌توانید به سادگی آن را به دیوار فشار متصل کنید یا از فضای بلااستفاده‌ی یک گوشه از اتاق استفاده کنید. برای اتاق‌های خیلی کوچک، انتخاب میزهای دیواری ایده آل است.
 • در مورد اتاق‌های بزرگ، قطعاً آزادی‌های بیشتری وجود دارد. شما می‌توانید یک میز مجلل بزرگ U شکل یا L را انتخاب کنید که اگر بیش از یک فرزند دارید برای استفاده‌ی مشترک آن‌ها ایده آل است.
بیشتر بخوانید
۸ فیلم خشن و تکان‌دهنده که از کتاب‌های ممنوعه اقتباس شده‌اند

۲- آیا میز تحریر وضعیت بدنی سالم شما را تضمین می‌کند؟

میز تحریر

کار کردن از خانه، آن هم پشت میز برای ساعت‌ها در یک موقعیت غیرطبیعی برای کمر شما مضر است. برخی از الزامات را در فضای میز خود انجام دهید تا از کشیدگی عضلات و کمردرد جلوگیری کنید.

بررسی ارتفاع میز بسیار مهم است. در حالت ایده آل، یک میز مطالعه باید بین ۶۶ تا ۷۶ سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد تا موقعیت نشستن راحتی داشته باشد. اگر ارتفاع میز مناسب نیست، صندلی با مکانیزم قابل تنظیم و طراحی ارگونومیک انتخاب کنید. بهترین راه برای بررسی این موضوع این است که کودک خود را وادار کنید صندلی را آزمایش کند و ببیند آیا ارتفاع میز راحت است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که صفحه میز به اندازه کافی پهن باشد که بتواند چند کتاب و یک کامپیوتر را در خود جای دهد.

توصیه‌های موجود در وب‌سایت NHS به شما پیشنهاد می‌کند هنگام استفاده از میز تحریر خانگی خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • صندلی خود را طوری تنظیم کنید که کمرتان به درستی حمایت شود، انجام این کار خطر کمردرد شما را کاهش می‌دهد
 • زانوهای شما باید کمی پایین‌تر از باسن باشد، در صورت لزوم از زیر پایی استفاده کنید
 • برای کمک به جلوگیری از آسیب‌های فشاری مکرر، مچ دست و ساعد شما باید صاف و هم‌سطح با زمین باشد.
 • صفحه نمایش شما باید به اندازه یک بازو در مقابل شما باشد
 • بالای صفحه شما باید هم‌سطح، یا کمی پایین‌تر از سطح چشم باشد
 • تشک موس با پد مچ دست می‌تواند به صاف نگه داشتن مچ شما کمک کند
 • اگر زمان زیادی را با تلفن می‌گذرانید، از هدست استفاده کنید، برای گردن شما بهتر است.

۳- جنس میز تحریر

جنس میز یک عامل کلیدی است که باید قبل از خرید هر قطعه مبلمان روی آن تمرکز کنید چون به تعیین کیفیت و استحکام هر نوع مبلمان کمک می‌کند. میز مطالعه چوبی از مدت‌ها قبل مورد توجه بوده است اما امروزه مردم به دنبال گزینه‌های فلزی مدرن نیز هستند. همچنین می‌توانید به دنبال میزهای موجود در طرح نیمه چوبی با گزینه‌های سفارشی‌سازی مختلف باشید. حتی می‌توانید یک حرکت هوشمندانه برای انتخاب متریال میز و صندلی مطالعه مطابق با مبلمان موجود در اتاق انجام دهید.

اکثر میزهای چوبی به نظر می‌رسد از MDF ساخته می‌شوند، یا گاهی اوقات یک قاب چوبی با کشوها و رویه‌ام دی اف. به دنبال توضیحاتی باشید که در آن‌ها «چوب مهندسی شده» ذکر شده است تا به شما در درک آنچه می‌خواهید کمک کند.

MDF به طور کلی بسیار قوی و مقرون به صرفه است و در بسیاری از پوشش‌ها استفاده می‌شود. سطح بسیار صافی دارد، به این معنی که اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون دفتر کار خود دارید، می‌توانید آن را با رنگ دیگری رنگ‌آمیزی کنید. توجه داشته باشید که با خیس شدن رنگ ام دی اف را نمی‌توانید لکه‌دار کنید.

برای میزی که با روکش‌های چوبی واقعی ساخته شده است یا میزهایی که از چوب خالص ساخته شده‌اند، هزینه قابل توجهی بیشتری پرداخت خواهید کرد. اگر نجار تازه‌کاری هستید، می‌توانید یک میز پالت چوبی بازسازی‌شده را با قیمت بسیار کمتری بسازید.

میزهای فلزی اغلب با اسکلت فولادی ساخته می‌شوند که اتصالات برنجی یا مسی در آن ظاهر می‌شود. آن‌ها همچنین ضد حریق و ضد آب هستند، اما مراقب لبه‌های ناهمواری باشید که می‌توانند کف چوبی را خراش دهند.

جنس هر مبلمان نشان دهنده طول عمر مبلمان است. به همین ترتیب، مواد میز مطالعه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا از استفاده طولانی مدت اطمینان حاصل شود. خرید مواد کمی گران را به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای استفاده نسل‌ها در نظر بگیرید. در حالی که چوب پرمصرف‌ترین ماده است، می‌توانید میزهای فرفورژه و نیمه چوبی را نیز در نظر بگیرید. شما می‌توانید چوب‌های رشد یافته پایدار را که از درختان تجاری در مزارع به جای جنگل‌ها تهیه می‌شود، ترجیح دهید.

۴- آیا میز کار به راحتی قابل جابجایی است؟

ممکن است هر چند وقت یک بار به یک چیدمان جدید علاقه داشته باشید یا تصمیم بگیرید در یک روز آفتابی نزدیک‌تر به پنجره کار کنید. اگر چنین است، به دنبال یک میز با چرخ (و ترمز!) باشید.

میزهای فلزی راحت‌تر از هم جدا می‌شوند و دوباره سرهم می‌شوند. فلز خالص، مانند چوب خالص، می‌تواند میز سنگین‌تری را ایجاد کند که کشیدن آن به موقعیت جدید بسیار دردسرساز است.

اگر از افرادی هستید که زیاد اسباب‌کشی می‌کنید، میزهای تحریری را انتخاب کنید که با چرخ ثابت شده‌اند. چرخ‌ها باعث می‌شوند هنگام تمیز کردن اتاق یا چیدمان مبلمان راحت‌تر میز را جابه‌جا کنید.

بازار مملو از انواع مختلف میزهای مطالعه است که مطمئناً با نیازهای خاص شما مطابقت دارند. اما چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که اگر میز مطالعه ارتفاع و عمق مناسبی برای قرار دادن صندلی داشته باشد، احتمالاً کودک شما حالتی راحت خواهد داشت که در نهایت به معنای بهره‌وری بیشتر است.

به طور خلاصه، قطعات محکمی را انتخاب کنید که در تمام هرج‌ومرج اتاق کودک شما دوام بیاورد.

۵- آیا میز تحریر شما فضای ذخیره‌سازی کافی دارد؟

علاوه بر نوع و اندازه میز، چند ویژگی اضافی وجود دارد که می‌تواند میز شما را ارتقا دهد.

 • کشوها، قفسه‌ها و کابینت‌ها: اگر با پرونده‌های مختلف و وسایل دیگر کار می‌کنید، به دنبال یک میز با فضای ذخیره‌سازی زیاد باشید تا بتوانید مرتب بمانید.
 • کتابخانه و کمد: اگر به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز دارید و اتاق شما می‌تواند آن را در خود جای دهد، میز هاچ دارای گزینه‌های ذخیره‌سازی عمودی است.
 • مدیریت کابل و سینی صفحه‌کلید: نگران این هستید که وسایل الکترونیکی فضای شما را به هم ریخته باشد؟ میزهایی را که دارای سوراخ‌های سازماندهی کابل داخلی و یک سینی کشویی برای ذخیره‌سازی صفحه‌کلید هستند، بررسی کنید.
 • قابلیت تنظیم ارتفاع: اگر می‌خواهید بتوانید ارتفاع میز خود را تنظیم کنید یا اگر ترجیح می‌دهید در حین کار بایستید، این میزها را می‌توان به ارتفاع نشسته یا ایستاده تنظیم کرد.
 • خروجی‌های داخلی USB: همه دستگاه‌های خود را به پریزهای داخلی یا پورت‌های USB وصل کنید. برای دسترسی آسان، این خروجی‌های یکپارچه اغلب در کنار میز قرار می‌گیرند یا در قسمت بالایی با درپوشی تعبیه می‌شوند که در صورت عدم استفاده، آن‌ها را پنهان نگه می‌دارد.

اگر میز تحریر جمع‌وجور شما جایی برای ذخیره‌سازی وسایل اضافی ندارد، یک میز با کشوهای داخلی را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید
بلاک‌باسترهای منطقه‌ای؛ ۱۰ فیلمی که مخاطبان کشوری خاص را جذب کردند

برای افزودن فضای ذخیره‌سازی به میزی که از قبل دارید، یک پایه مانیتور با کشوهای داخلی بخرید. همچنین می‌توانید کاغذ و سبدهای ذخیره‌سازی را زیر پایه لپ‌تاپ قرار دهید.

میز مطالعه شما باید به اندازه کافی حرفه‌ای باشد تا به شما کمک کند اتلاف وقت را به حداقل برسانید. یک میز مطالعه با امکانات ذخیره‌سازی متعدد تضمین می‌کند که بتوانید بدون دردسر زیاد به وسایل ضروری روزانه خود دسترسی داشته باشید. در حالی که اکثر میزها دارای یک کشوی مداد معمولی هستند، میزهایی با کشوهای باز برای نگهداری کتاب‌ها و کشوهای تعبیه‌شده برای نگهداری کتاب‌های تمرین و سایر لوازم‌التحریر را انتخاب کنید.

یک میز مطالعه با فضای کافی همیشه یک انتخاب عالی برای استفاده از یک فضا است. همیشه به دنبال میز مطالعه‌ای باشید که دارای یک میز با اندازه مناسب باشد که بتوان از آن برای نگهداری وسایل ضروری روزانه مانند کپی پروژه، فایل‌ها، خودکارها، نشانگرها و سایر ملزومات استفاده کرد. یک میز مطالعه با فضای ذخیره‌سازی انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که فضای مناسبی برای کار نیز فراهم می‌کند.

 • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در زیر میز وجود دارد تا کودک شما راحت بنشیند بدون اینکه زانو بزند.
 • بررسی کنید که کشوها و سخت‌افزار محکم هستند یا خیر. کشوها باید در برابر استفاده خشن مقاومت کنند و در حالت نشسته بدون فشار قابل دسترسی باشند.

۶- انواع میز تحریر خانگی

یکی دیگر از نکات کلیدی شکل میز است. شکل میز شما می‌تواند بر ظاهر و عملکرد شما تأثیر بگذارد، بنابراین ما چند مورد از رایج‌ترین شکل‌های میز را معرفی کرده‌ایم.

اگر مطمئن نیستید که واقعاً در دنیای میزها چه گزینه‌هایی وجود دارد، در اینجا یک جمع‌بندی سریع از برخی از محبوب‌ترین انواع میز وجود دارد که ممکن است بخواهید برای خود در نظر بگیرید.

میز تحریر دیواری

میز تحریر

هزینه معمول: ۱ تا ۵ میلیون تومان

یک میز دیواری معمولاً توسط به راکت های مخصوص در جای خود نگه داشته می‌شود. برخی از مدل‌ها فقط در جای خود ثابت می‌شوند و پایه‌ای زیر آن‌ها وجود ندارند، در حالی که برخی دیگر دارای پایه‌هایی برای پشتیبانی بیشتر هستند.

اگر می‌خواهید پس از اتمام کار، مقداری فضا خالی کنید، می‌توانید یک میز دیواری انتخاب کنید که در صورت عدم استفاده، جمع می‌شود.

خرید میز تحریر دیواری از دیجی‌کالا

میز تحریر چرخ‌دار

هزینه معمول: ۱ تا ۵ میلیون تومان

بسیاری از فروشندگان آنلاین، میز تحریرهای قابل حمل را روی چرخ‌هایی نصب می‌کنند که می‌توانید به این وسیله آن‌ها را حرکت دهید. برخی از این میزها حتی به اندازه کافی برای نگهداری چاپگر بزرگ هستند.

خرید میز تحریر چرخ‌دار از دیجی‌کالا

میز تحریر نبشی یا اِل

هزینه معمول: ۳ تا ۷ میلیون تومان

سرمایه‌گذاری روی یک میز نبشی که به عنوان میز L شکل نیز شناخته می‌شود می‌تواند یک حرکت عاقلانه باشد، البته اگر با شرایط اتاق شما منطبق باشد.

میزهای نبشی معمولاً گران‌تر از میزهای معمولی و مستطیلی هستند، اما از جنبه مثبت میزهایی هستند که با خرید آن‌ها در فضا صرفه جویی می‌شود و فضایی برای نگهداری اسناد کاری خود دارید.

خرید میز تحریر اِل از دیجی‌کالا

میز تحریر ایستاده (میز نشستن/ایستادن)

هزینه معمول: ۳ تا ۸ میلیون تومان

اگر دوست دارید هر چند وقت یک بار روی پاهای خود کار کنید، میز نشسته/ایستاده راه حل مناسبی برای شما است. این میزهایی که تغییر شکل می‌دهند، کار سالم‌تر در خانه را تشویق می‌کنند، گردش خون را در پاهای شما بهبود می‌بخشند و کمردرد را کاهش می‌دهند.

اگر میز نشسته/ایستاده دستی را انتخاب کنید، مقداری پول پس‌انداز خواهید کرد. اینها معمولاً توسط یک سیستم میل‌لنگ کار می‌کنند که به شما امکان می‌دهد دقیقاً تصمیم بگیرید که چقدر قد میز می‌خواهید باشد.

اگر بودجه لازم را برای آن دارید، یک میز نشسته/ایستاده برقی حتی راحت‌تر است و با لمس یک دکمه تغییر شکل می‌دهد.

خرید میز تحریر ایستاده از دیجی‌کالا

میز تردمیل

هزینه معمول: از ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان

میزهای تردمیل پله بعدی بالاتر از میزهای نشسته/ایستاده در دسته‌ی «میزهای سالم» هستند. آن‌ها از یک تردمیل ساخته شده‌اند که زیر یک میز ایستاده متصل قرار گرفته است. این نوع طراحی به شما این امکان را می‌دهد که در حین کار ورزش کنید. از طرف دیگر، می‌توانید تردمیلی بخرید که زیر میز نشسته/ایستاده‌ی فعلی شما قرار بگیرد.

آیا میزهای تردمیل ایده خوبی هستند؟ بله، اگر فکر می‌کنید هنوز می‌توانید در حین راه رفتن روی کار خود تمرکز کنید. ترکیب این دو شبیه به نوازش سر در حین مالیدن شکم است: ممکن است کمی طول بکشد تا تسلط پیدا کند.

آیا با میز تردمیل می‌توان وزن کم کرد؟ بله، اگر به اندازه کافی راه بروید، اگرچه نمی‌توانید بدوید. در نتیجه، بدیهی است که شما آن‌قدر که روی تردمیل در باشگاه چربی می‌سوزید، نمی‌سوزید.

خرید میز تحریر تردمیل از دیجی‌کالا

میز کامپیوتر

هزینه معمول: ۱ تا ۱۰ میلیون تومان

اینها برای تحمل وزن مانیتور لپ‌تاپ یا رایانه شخصی ساخته شده‌اند.

بسیاری از میزهای کامپیوتر با یک سینی باز شونده برای صفحه‌کلید کامپیوتر همراه با قفسه‌هایی که به اندازه کافی بزرگ هستند برای قرار دادن یک چاپگر اداری خانگی یا کیس رایانه شخصی عرضه می‌شوند.

خرید میز کامپیوتر از دیجی‌کالا

میزهای مدیریتی

هزینه‌ی معمول: ۲ تا ۱۰ میلیون تومان

به احتمال زیاد قبلاً یک میز مدیریت دیده‌اید. میزهای مدیریتی بزرگ، حجیم و اغلب روی زمین بدون پایه، با فضای ذخیره‌سازی بی‌نظیر طراحی می‌شوند و معمولاً دارای یک صفحه صاف و پهن هستند که برای افراد شلوغ مناسب است.

خرید میز مدیریتی از دیجی‌کالا

میز تحریر U شکل

هزینه‌ی معمول: ۴ تا ۱۵ میلیون تومان

این سبک میز شکل بیشترین فضا را اشغال می‌کنند اما بیشترین گزینه‌های ذخیره‌سازی را ارائه می‌دهد. آن‌ها برای انجام کارهای حرفه‌ای تر عالی هستند.

میزهای خمیده

هزینه معمول: ۲ تا ۷ میلیون تومان

میزهایی با شکل با شکل منحنی، این میزها دارای زوایای گرد هستند که می‌تواند با گسترش سطح میز، از کشیدگی بازو و مچ جلوگیری کند.

میز تحریر بیضی شکل

هزینه معمول: ۲ تا ۷ میلیون تومان

برای ظاهری ارگانیک‌تر برای فضای کاری خود، از میز بیضی شکل استفاده کنید.

میز تحریر با قفسه‌ی رومیزی

هزینه‌ی معمول: ۳ تا ۸ میلیون تومان

اگر می‌خواهید همه وسایل و کابل‌های خود را بدون ایجاد آشفتگی در کنار هم قرار دهید، لطفاً یک میز مطالعه با قفسه‌ی رومیزی در نظر بگیرید. آن‌ها نجات‌دهندگان این بحران هستند.

خرید میز تحریر با قفسه رومیزی از دیجی‌کالاس

۷- میز تحریری را انتخاب کنید که متناسب با فضای داخلی شما باشد

با توجه به نوع میزی که می‌خواهید، بالاخره زمان تصمیم‌گیری در مورد سبک، رنگ و پایان فرا رسیده است! این مرحله در فرآیند انتخاب شما تضمین می‌کند که مبلمان جدید شما با زیبایی‌شناسی موجود شما مطابقت دارد، خواه سنتی‌گرا، عجیب‌وغریب، مدرنیست یا چیز دیگری باشید.

بیشتر بخوانید
۱۰ فیلم بهاری برتر که حال و هوایتان را عوض می‌کند

خبر خوب این است که سبک‌های مختلف و زیادی از میز تحریر در دسترس است، بنابراین انتخاب چیزی که مکمل مبلمان موجود باشد بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد.

به عنوان مثال اگر فضای زندگی شما الهام گرفته از سبک معماری داخلی اسکاندیناوی است، ممکن است خطوط تمیز و سبکی ساده و در عین حال کارآمد را انتخاب کنید. خانه همپتون را دوست دارید؟ چیزی کمی پیچیده‌تر با کشوها و تزئینات جزئی، حال و هوای ساحلی لوکسی را ایجاد می‌کند. هر تصمیمی که بگیرید، جفت کردن میز خود با سایر مبلمان با تمرکز بر عناصر اصلی اتاق مورد نظر و ترجمه آن‌ها به هر نحوی که شما مناسب می‌دانید، قابل دستیابی است.

هنگام انتخاب میز تحریر با صندلی به دکور اتاق مطالعه توجه کنید. سعی کنید اتاق مطالعه خود را با طراحی مدرن میز مطالعه تزئین کنید که جلوه‌ای جذاب به فضای داخلی اتاق می‌دهد. طرح، الگو و سبک مناسبی را انتخاب کنید که مطابق با دکوراسیون اتاق مطالعه یا منطقه باشد. سعی کنید مدلی مونتاژ کنید که نظر همه را جلب کند و ظاهری عجیب به اتاق شما ندهد. میز مطالعه را به صورت آنلاین خریداری کنید تا از بین طرح‌های مختلف انتخاب کنید که به راحتی می‌تواند جلوه خیره کننده‌ای به اتاق مطالعه شما بدهد..

۸- اندازه‌ی اتاق

حال، قبل از در نظر گرفتن عوامل دیگری مانند اندازه و طراحی میز مطالعه، ابتدا باید اندازه و فضای اتاقی که میز تحریر را در آن قرار می‌دهید را در نظر بگیرید. تصور کنید که یک میز مطالعه بزرگ را در یک اتاق کوچک یا شلوغ نصب کنید. این کار به شما کمک نمی‌کند تا راحت بنشیند، بلکه باعث می‌شود که حرکت در اطراف یا تنظیم سایر موارد ضروری برای شما ناخوشایند باشد.

بنابراین، قبل از انتخاب نوع مناسب میز مطالعه، اندازه اتاق و محل قرار دادن میز را در اتاق مشخص کنید. در نظر بگیرید که چقدر فضای خالی در اتاق وجود دارد و یک میز مطالعه به راحتی در آن جا می‌شود بدون اینکه هیچ آشفتگی ایجاد کند. همچنین، اگر فضای زیادی در اتاق خود ندارید اما خرید یک میز مطالعه کوچک برای شما کار نمی‌کند، می‌توانید با جابجایی وسایل غیرضروری به بیرون از اتاق، فضای بیشتری ایجاد کنید.

۹- سبک

عامل بزرگ بعدی – سبک میز تحریر شما است. اگر به صورت آنلاین کلمات «میز تحریر» را جستجو کنید، اینترنت هزاران گزینه را به شما ارائه می‌دهد. خرید آنلاین میز تحریر به همین راحتی است. اما چگونه می‌توان از طراحی و سبک آن استفاده کرد؟

سعی کنید با کار بر روی بافت و شکل میز مطالعه، انتخاب خود را بداهه و بدیع جلوه دهید. طیف گسترده‌ای از میزهای تحریر به صورت آنلاین موجود است که می‌تواند کاملاً با طراحی اتاق مطابقت داشته باشد. میز مطالعه یا میز لپ تاپ در طیف وسیع و در بافت‌های مختلف موجود می‌باشد. همچنین می‌توانید اتاق مطالعه خود را بر اساس تمی تزئین کنید که جذاب و منحصر به فرد به نظر برسد. برای این کار، از میان اشکال هندسی و بافت متفاوتی که می‌تواند کاملاً با موضوع مطابقت داشته باشد، انتخاب کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در انتخاب یک طراحی میز مطالعه خوب کمک می‌کند:

 • سبک کلی دکوراسیون اتاق یا خانه خود را در نظر بگیرید. بسته به آن، میزی را انتخاب کنید که به خوبی با مبلمان موجود شما هماهنگ باشد. اگر مبلمان چوبی دارید میز مطالعه چوبی بخرید.
 • یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب طرح میز مطالعه متریال آن است. اگر تمام وسایل دیگر شما چوبی باشد می‌توانید یک میز مطالعه فلزی داشته باشید. علاوه بر این، اگر قصد دارید مرتباً میز کار چوبی را جابجا کنید، ممکن است تمایلی به خرید یک میز کار چوبی سنگین نداشته باشید. پس به میزی سبک نیاز خواهید داشت که احتمالاً از چوب یا پلاستیک ساخته شده باشد.
 • بودجه شما نقش کلیدی در انتخاب طرح میز شما دارد.

۱۰- فضایی برای پاها

یکی دیگر از عوامل ضروری که هنگام خرید میز مطالعه باید در نظر گرفت، بررسی این است که آیا فضای کافی در زیر آن برای باز کردن پاها وجود دارد یا خیر و آیا محفظه یا فضای خاصی برای قرار دادن پاها در حالت نشسته وجود دارد یا خیر. همچنین مطمئن شوید که میز طوری طراحی شده باشد که زانوهایتان در حالی که پاهایتان را باز می‌کنند به آن برخورد نکند، زیرا مطالعه می‌تواند واقعاً خسته‌کننده باشد، به خصوص زمانی که مجبور هستید ساعت‌های طولانی در یک مکان بنشینید، بنابراین مطمئن شوید که فضای کافی آنجاست.

۱۱- قیمت

قیمت میزهای مطالعه به عوامل مختلفی مانند طرح، ساخت، جنس، برند و غیره بستگی دارد و می‌تواند از چند هزار تا چند میلیون متغیر باشد.

 • کسانی که به دنبال یک میز بادوام هستند باید بیشتر هزینه کنند. در حالی که اگر به دنبال میزی هستید که بتوانید ظرف چند سال آن را تعویض کنید، بهتر است به سراغ گزینه ارزان‌تری بروید.
 • عوامل مهم دیگری نیز بر قیمت میزهای مطالعه تأثیر می‌گذارد. ذخیره‌سازی یکی است. آیا یک میز مطالعه می‌خواهید که فضای ذخیره‌سازی کتاب، کیف و لوازم‌التحریر را فراهم کند؟ چقدر فضای ذخیره‌سازی نیاز دارید؟ بر این اساس، شما باید یک میز تحریر با اندازه بزرگ یا کوچک انتخاب کنید که بر قیمت‌گذاری تأثیر می‌گذارد.
 • یکی دیگر از عوامل کلیدی طراحی است. میزهای طراحان معروف برای شما بسیار بیشتر از نجار محلی یا مارک‌های محلی شما هزینه خواهد داشت. اگر یک میز مطالعه سفارشی می‌خواهید، ممکن است مجبور شوید کمی قیمت بیشتری بپردازید، اما ارزشش را دارد زیرا روی میزی که واقعاً دوست دارید مطالعه و کار می‌کنید.

۱۲- طرح‌های میز تحریر

میز تحریر برای کار در منزل

یک میز تحریر مناسب کار در منزل باید تمام امکاناتی را که اتاق اداری شما فراهم می‌کند را داشته باشد. یک سطح رومیزی جادار برای کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود در نظر بگیرید، فضایی برای نگهداری کتاب‌ها و یادداشت‌های روزانه‌تان، وسایل هوشمند، تلفن و سایر چیزهای مهم دیگر که به کار روزمره‌ی شما مرتبط هستند.

میز کار در منزل شما باید دارای پریزهای برق برای سیم وسایل شما، فضایی برای نمایش تقویم و غیره باشد. میز کاری را انتخاب کنید که بتوان آن را در جایی نزدیک به پنجره یا نور طبیعی قرار داد، زیرا کار از خانه زیر یک لامپ یا نور مهتابی سخت است و می‌تواند خسته شود. یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی که باید در نظر داشته باشید این است که آیا می‌توانید صندلی را راحت در زیر آن قرار دهید.

میز تحریر چند منظوره

اگر به دنبال یک میز تحریر چند منظوره هستید، میزی که می‌تواند برای کار، سرگرمی‌ها و حتی به عنوان جایی برای صرف یک میان وعده یا میز قهوه استفاده شود، به سراغ میزی ساده بروید که به راحتی می‌توان از آن برای فعالیت‌های مختلف استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
۵ نقطه ضعف بزرگ سریال «نوبت لیلی»‌؛ وقتی همه چیز سردرگم و مصنوعی است

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی در میزهای چند منظوره این است که باید فضای کافی برای نگهداری کتاب، اسناد، لوازم‌التحریر، فایل‌های کاری، ابزارهای الکترونیکی و غیره داشته باشد. از این نوع میزهای کار می‌توان برای مصارف مختلف استفاده کرد و همچنین بسیاری از وسایل مهم را در آن نگهداری کرد.

میز مطالعه سفارشی

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به جزئیات توجه می‌کنید؟ اگر بله، بهتر است به دنبال یک میز مطالعه سفارشی آنلاین باشید. با سفارشی کردن میز کار خود، می‌توانید مطمئن شوید که با دکوراسیون شما مطابقت دارد و همچنین تمام نیازهای شما را از یک میز برآورده می‌کند.

سفارشی کردن میز مطالعه گزینه خوبی است. شما می‌توانید همه چیز را به انتخاب خود برای میز انتخاب کنید. از ارتفاع ایده آل میز مطالعه شما گرفته تا رنگ و طرح میز مطالعه.

اگر گزینه‌های سفارشی‌سازی در دسترس هستند، نباید آن‌ها را از دست بدهید. به فکر اضافه کردن مکانیسم‌های اضافی به میز تحریر خود باشید. میز را به گونه‌ای سفارشی کنید که استفاده از آن برای کودکان هم آسان باشد. گزینه سفارشی‌سازی برای تمام قطعات مبلمان، از جمله میز تحریر اعمال می‌شود.

نکته:

هنگام انتخاب میز تحریر و صندلی به دکور اتاق توجه کنید. سعی کنید اتاق مطالعه خود را با طراحی مدرن میز مطالعه تزئین کنید که جلوه‌ای جذاب به فضای داخلی اتاق می‌دهد. طرح، الگو و سبک مناسبی را انتخاب کنید که مطابق با دکوراسیون اتاق مطالعه یا منطقه باشد. سعی کنید مدلی مونتاژ کنید که نظر همه را جلب کند و ظاهری عجیب به اتاق شما ندهد. میز مطالعه را به صورت آنلاین خریداری کنید تا از بین طرح‌های مختلف انتخاب کنید که به راحتی می‌تواند جلوه خیره کننده‌ای به اتاق مطالعه شما بدهد. سعی کنید یک میز تحریر انتخاب کنید که با مبلمان دیگر همخوانی داشته باشد.

۱۳- روش خرید آنلاین را امتحان کنید

سعی کنید یک میز تحریر مناسب را به صورت آنلاین پیدا کنید، جایی که می‌توانید تعدادی از گزینه‌ها را دریافت کنید. در حال حاضر طرح‌های مختلف مدرن و مد روز در حوزه‌ی میز تحریر به صورت آنلاین موجود است که برای استفاده هر کسی گزینه‌ی مناسبی موجود است. می‌توانید تعدادی از گزینه‌های موجود میز مطالعه را به صورت آنلاین تهیه کنید و به راحتی می‌توانید ظاهری منحصر به فرد به دکوراسیون اتاق ببخشید.

۱۴- اول مقایسه کنید بعد انتخاب

خرید آنلاین روشی آسان برای خرید کالا با مقایسه است. با توجه به قیمت جدول مطالعه، مقایسه بازاریابان آسان است. می‌توان به راحتی محصولات و فروشندگان موجود در اینترنت را با هم مقایسه کرد که به شما کمک می‌کند تا بهترین قیمت ممکن را به دست آورید. بازار آنلاین همچنین طیف گسترده‌ای از میز تحریرها را برای فروش فراهم می‌کند که تعدادی از فروشندگان پیشنهاد شگفت‌انگیز را ارائه می‌دهد. خرید آنلاین پلتفرمی است که راهی راحت و آرامش‌بخش برای خرید و مقایسه برای شما فراهم می‌کند.

۱۵- یک صندلی مناسب تهیه کنید

مهم است که صندلی مناسب را با توجه به اینکه می‌خواهید به طور مکرر در یک دوره طولانی از آن استفاده کنید، انتخاب کنید.

صندلی شما اول از همه باید راحت باشد و شما باید تمام تنظیمات آن را درک کنید. بدون درک روشن از تنظیمات، داشتن یک صندلی عالی فایده‌ای ندارد.

برخی از تنظیمات ضروری که باید در صندلی به دنبال آن‌ها باشید عبارت‌اند از:

ارتفاع صندلی – ارتفاع باید طوری تنظیم شود که پاهای شما روی زمین باشد و ران‌ها موازی با سطح زمین باشند.

عمق صندلی – اجازه دهید حدود ۵ سانتی‌متر از پشت زانو فاصله داشته باشد. در این حالت طول مناسب توزیع را بهبود می‌بخشد.

پشتی – انحنای پشتی باید حمایت کافی از پشت را فراهم کند.

ارتفاع کمر – برای حمایت از کمر نیاز به انحنای مناسب دارد.

ارتفاع تکیه‌گاه – باید بتواند تکیه‌گاه را طوری حرکت دهد که ارتفاع آن از ارتفاع آرنج نشسته بیشتر نباشد.

کشش پشتی – پشتی باید بتواند آزادانه حرکت کند و کشش کافی برای تحمل وزن بدن ایجاد کند. حرکت ستون فقرات را تغذیه می‌کند و به بهبود گردش خون کمک می‌کند.

در نهایت صندلی باید متناسب با بودجه شما باشد.

نکته‌ی پایانی

میزهای مطالعه یکی از این عناصری هستند که برای همه افراد چه کودک و چه بزرگ‌سال ضروری هستند. نکاتی که در بالا ذکر شد نکات مفیدی است که اگر قصد خرید اینترنتی میز مطالعه را دارید باید به آن‌ها توجه کنید.

اکنون نوبت شماست که طرحی بی نظیر از میزهای موجود را انتخاب کنید تا ساعات مطالعه خود را سرگرم‌کننده‌تر کنید.

علاوه بر این انتخاب یک میز مطالعه برای فرزندتان دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. عوامل متعددی وجود دارد که باید قبل از خرید یک محصول مناسب در نظر بگیرید. اگر برای فرزندانتان جذاب باشد و از آن لذت ببرند، حاضرند زمانی را به آن اختصاص دهند. در نتیجه، هنگام انتخاب میز، مهم است که همه نیازها و ترجیحات آن‌ها را در نظر بگیرید.

موارد بالا تنها برخی از نکات آزمایش شده برای کمک به شما در شروع کار هستند. بقیه فقط توسط شما تعیین می‌شود!

نکات کلیدی

 • بهترین میز تحریر، میزی است که راحتی شما را تضمین می‌کند. رسیدن به حداکثر راحتی در حین مطالعه حیاتی است. این از نقطه نظر آرامش و حفظ وضعیت صحیح بدن نیز مفید است.
 • هنگام خواندن یا نوشتن، استفاده از میز تحریر می‌تواند به شما کمک کند تا با تمرکز انرژی خوب خود در یک مکان، تمرکز خود را افزایش دهید.
 • در نهایت، میز مطالعه و کار شما باید برای شما راحت و سازنده باشد. اگر میزی را انتخاب کنید که دوست ندارید، روی شغل شما نیز تأثیر می‌گذارد.

سؤالات متداول

۱- آیا میز تحریر گزینه ایدئالی برای مطالعه است؟

میز مطالعه سازماندهی مناسب ابزار مطالعه مانند کتاب، لوازم‌التحریر، لپ‌تاپ و … را تسهیل می‌کند، از این رو اتاق مطالعه با میز مطالعه اهمیت بیشتری دارد، در واقع میز تحریر به طور کامل به مطالعه یا کار شما اختصاص داده شده است.

۲- ارتفاع استاندارد میز مطالعه چقدر است؟

در حالت ایدئال، برای یک وضعیت نشستن راحت، ارتفاع میز مطالعه باید حدود ۶۶ تا ۷۶ سانتی‌متر باشد.

۳- بهترین رنگ برای میز تحریر چیست؟

سبز، سبز روشن، آبی پاستلی، کرم و سفید همگی رنگ‌های خوبی برای اتاق و میز مطالعه هستند. طبق تحقیقات انجام شده، میز تحریرهای این رنگی اثر آرام بخشی بر ذهن دارند که به تمرکز کمک می‌کند. میز مطالعه با رنگ تیره انرژی خوشایندی از خود ساطع نمی‌کند.

خرید میز تحریر از دیجی‌کالا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا