سینما

۱۰ دستیار برتر ابرقهرمانان فیلم‌های مارول از بدترین تا بهترین

هر قهرمانی نیاز به حمایت دارد و بهترین حامیان معمولا یاوران و کمک‌‌دستان آنان هستند. یاران و همراهان در فیلم‌های ابرقهرمانی دنیای مارول اشکال و ابعاد مختلفی دارند. برخی از آن‌ها قدرتی ندارند و برخی دیگر هم خودشان به تنهایی یک قهرمان هستند. برخی نیز مانند سم ویلسون که به کاپیتان آمریکای جدید تبدیل شد، حتی نقش‌های اصلی قهرمانان را برعهده می‌گیرند.

یک یار و همراه خوب، جنبه‌ها و ویژگی‌های متعددی دارد. آن‌ها با قدرت، هوش، رفاقت و دیگر خصوصیات مثبت خود به قهرمانان خدمت می‌کنند.

۱۰. کارون 

مارول

کارون یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های جدید فاز ۴ دنیای سینمایی مارول است. کارون به دلیل وفاداری و دوستی دیرینه‌اش با کینگو در «جاودانگان»، جایگاهی ویژه‌ در این لیست دارد. او دستیار شخصی و پیشخدمت و هم‌چنین فیلم‌بردار کینگو است و تمام حرکات اکشن فیلم‌ها را ثبت و ضبط می‌کند.

او فاقد قدرت است و هیچ مهارت رزمی ندارد اما نترس است و در تمام درگیری‌ها در کنار کینگو می‌ایستد و هنگام خستگی و ضعف کینگو، او را تشویق می‌کند. کارون در ابتدای فیلم، کینگو را متقاعد می‌کند که به گروه جاودانگان بپیوندد و از تصمیم دوستش برای پیوستن به نبرد نهایی حمایت می‌کند. این مرد قلبی از جنس طلا دارد.

۹. کیتی چن 

مارول

کیتی چن قدرت‌های ابرقهرمانی ندارد و در بیشتر نبردهای فیلم «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه»، چندان کارآمد نیست. با این حال، قدرت کیتی به عنوان یک یار و همراه، از وفاداری او به عنوان یک دوست ریشه می‌گیرد. کیتی انگیزه اصلی شانگ‌چی است، وی را می‌خنداند، با خانواده‌اش هماهنگ می‌شود و همیشه حامی اوست.

کیتی در پایان فیلم، با کشتن اژدها و پایان دادن به نبرد نهایی، پتانسیل بالای خود در کار با تیر و کمان را نشان می‌دهد. او همراه با شانگ‌چی در صحنه پس از تیتراژ نیز ظاهر می‌شود. بنابراین می‌توان استدلال کرد که شانگ‌چی آینده روشن او را درک کرده است و کیتی هم‌چنان به رشد و پرورش مهارت‌های خود ادامه می‌دهد. نحوه حضور او در آثار بعدی دنیای سینمایی مارول جالب خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ترومای نسلی در انیمیشن‌های دیزنی چگونه به تصویر کشیده می‌شود؟

۸. زنبورک

مارول

مرد مورچه‌ای و زنبورک یا به عبارتی هنک پیم و جنت ون داین رابطه پیچیده‌ای در کمیک‌ها دارند و رابطه آن‌ها در فیلم‌ها نیز به همان اندازه پویا است. ون داین در ابتدا چندان مایل به همراهی و کمک کردن به مرد مورچه‌ای نبود. او از اسکات ناامید بود، زیرا خودش به وضوح مهارت‌های لازم برای انجام کار‌ها و پیش بردن ماموریت‌ها را داشت.

با این حال، وی فعالانه به اسکات کمک کرد و با شناختن مرد مورچه‌ای، بیشتر به او اعتماد کرد و از او حمایت نمود. زنبورک در دنباله فیلم، لباس مخصوص خود را به تن می‌کند و در درجه اول همان توانایی‌های اسکات را دارد و علاوه بر آن، می‌تواند پرواز کند. این دو واقعا در ماجراجویی‌های خود مکمل یک‌دیگر هستند و تماشای آن‌ها سرگرم‌کننده است.

۷. گروت بالغ

مارول

شکی نیست که گروت شخصیت محبوب طرفداران است و گروت بالغ یار و یاوری فوق‌العاده محسوب می‌شود. گروت یک الهه غول‌پیکر است و قدرت‌های مختلفی دارد و پوست درخت‌مانندش، او را تقریبا غیرقابل نفوذ می‌کند. او می‌تواند تمام گیاهان را از طریق تفکر و ذهنش کنترل کند و هم‌چنین دستان خود را به سلاح تبدیل نماید. گروت بالغ در واقع بازوی محرک راکت راکون است و از کل تیم نگهبانان در هنگام سقوط سفینه محافظت می‌کند.

اگر او در همه فیلم‌ها به همین شکل گروت بالغ باقی می‌ماند، شاید در رتبه بالاتری در لیست قرار می‌گرفت. یکی از نکات جالب درباره‌ گروت، نسخه‌های مختلف او در هر یک از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول است. برخی از طرفداران اعتقاد دارند که در آخرین فیلم از سه‌گانه «نگهبانان کهکشان»، شاهد قدرتمندترین نسخه گروت، یعنی آلفا گروت خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
رتبه‌بندی تمام فیلم‌های دیمین شزل، کارگردان «بابیلون»، از بدترین به بهترین

۶. ماشین جنگ

مارول

ماشین جنگ یار اصلی دنیای سینمایی مارول است. جیمز رودز دوست دیرینه تونی استارک است و در هفت فیلم، او را همراهی می‌کند. او به ثبات ذهنیت و اعمال تونی کمک می‌کند و اغلب صدای استدلال اوست. زره او مشابه مرد آهنی است اما قدرت‌هایش با این قهرمان مارول، تفاوت اساسی دارد.

ماشین جنگ بیشتر شبیه به یک تانک طراحی شده و به عنوان نیروی مستقیم استفاده می‌شود و در مبارزات، مکمل مرد آهنی است. ظاهرا جیمز رودز در سریال جدید «جنگ‌های زرهی»، نقش بیشتری خواهد داشت.

۵. باکی بارنز

مارول

باکی بارنز قدیمی‌ترین دوست استیو راجر است. جالب این‌جاست که استیو در ابتدای فیلم «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» دستیار باکی بود و باکی چندین بار در مبارزات جان او را نجات داده بود. در ادامه، استیو سرم ویژه را تزریق می‌کند و نقش آن‌ها برعکس می‌شود و استیو در نبردهای بعدی چندین بار باکی را نجات می‌دهد.

دوستی آن‌ها آن‌قدر عمیق بود که منجر به حوادث «جنگ داخلی» شد. برخی حتی اعتقاد دارند که استیو و باکی بهترین دوستان در دنیای سینمایی مارول هستند. باکی پس از اقامت در واکاندا دیگر نیازی به کمک ندارد و می‌تواند نقش مفیدتری در کنار استیو ایفا کند. او حالا با ذهنیتی باز و بازوی ویبرانیومی جدید خود، قوی‌تر و قدرتمندتر شده است.

۴. سم ویلسون

مارول

سم ویلسون اولین بار در فیلم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. او هنگام دویدن صبحگاهی در دی‌سی با استیو آشنا می‌شود و در آن‌جاست که استیو دیالوگ نمادین «سمت چپت» را به کار می‌برد که به یک شوخی بین شخصیت‌ها در طول فیلم تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید
۷ آدمکش دوست‌داشتنی فیلم‌ها و سریال‌ها؛ از لئون تا آریا استارک

استیو و سم به سرعت به دوستان صمیمی یک‌دیگر تبدیل می‌شوند و سم یکی از معدود متحدان استیو در تلاشش برای تعقیب باکی است. لباس ویژه سم، مهارت‌های رزمی، توانایی پرواز و چندین خصوصیت دیگر، او را به یک یار کمکی مهم تبدیل می‌کنند. استیو به دلیل دوستی و حمایت همیشگی سم، تصمیم می‌گیرد سپر و جایگاه کاپیتان آمریکا را به او بدهد.

۳. شوری

مارول

شوری یکی از ستارگان برجسته فیلم «پلنگ سیاه» بود. او به دلیل هوش مصنوعی و فناوری‌ که در آزمایشگاهش توسعه می‌دهد، یار و همراهی بسیار ارزشمند است. شوری از بسیاری جهات باهوش‌ترین شخصیت دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید. فناوری او از ویبرانیوم ساخته شده و شامل تجهیزات و متدهای پزشکی بسیار پیشرفته است.

شوری خواهری وفادار است و به خوبی دین برادر و خواهری را ادا می‌کند. او در مبارزات نیز با دستکش‌های ویبرانیومی خود ظاهر می‌شود. شوری یکی از گزینه‌های اصلی حضور در نقش پلنگ سیاه در دنباله آینده این فیلم است.

۲. ویژن

مارول

ویژن با قابلیت‌هایی مانند هوش، قدرت و سرعت بالا و توانایی پرواز یکی از قوی‌ترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول است. ویژن در ابتدا در به عنوان دستیار مرد آهنی (جارویس) در دنیای سینمایی مارول ظاهر می‌گردد و بعدا تبدیل به یکی از انتقام‌جویان می‌شود. او و واندا بیش از هر چیز دیگری، زن و شوهر یک‌دیگر محسوب می‌شوند اما می‌توان ویژن را یار و همراه واندا دانست.

ویژن به نوعی معیار اخلاقی هر دو شخصیت را تعیین می‌کند و اغلب عاقلانه‌تر رفتار می‌نماید. او اولین شخصیت (به غیر از ثور) است که توانایی از استفاده از میولنیر را دارد و در کل، در جبهه خیر و حق مبارزه می‌کند. او عاشق واندا است اما در نهایت کاری را که به صلاح جهان است انجام می‌دهد. این همان چیزی است که ویژن را به یک یاور بی‌نظیر برای واندا تبدیل می‌نماید اما واندا در ادامه با‌ غم از دست دادن خانواده‌اش دست و پنجه نرم می‌کند. ویژن همیشه از واندا حمایت و به وی کمک می‌کند. مشخص نیست که آیا طرفداران، ویژن را در آینده خواهند دید یا خیر اما به هر حال، امیدواریم که باز هم شاهد عاشقانه او و واندا باشیم.

بیشتر بخوانید
۱۰ سریال کوتاه کمتر از ۵ قسمت که می‌توانید در ایام عید تماشا کنید

۱. وونگ

مارول

وونگ به دلیل دانش نامحدودش در زمینه هنرهای عرفانی و قدرت جادویی‌اش به عنوان جادوگر عالی‌رتبه، جایگاه اول این فهرست را به خود اختصاص داده است. وونگ حتی قبل از این که در این جایگاه قرار بگیرد، یار ارزشمندی برای دکتر استرنج محسوب می‌شد و در حال یادگیری هنرهای عرفانی بود. او کسی بود که تمام پورتال‌ها را باز کرد تا همه انتقام‌جویان را متحد کند و ارتش واکاندا را به مبارزه با تانوس در «انتقام‌جویان: بازی پایانی» بیاورد.

با توجه به حضور او در صحنه پس از تیتراژ «شانگ‌چی»، به نظر می‌رسد که وونگ در حال گردآوری تیم خودش است و احتمالا در آینده دنیای سینمایی مارول، نقش مهم‌تری ایفا کند. به احتمال زیاد در فیلم «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» شاهد چشمه‌ای دیگر از قدرت‌های او خواهیم بود. چه کسی می‌داند؟ شاید وونگ با تیم جدیدش در این فیلم حضور پیدا کند و شاید همان شروری باشد که در نهایت دکتر استرنج یا یکی از نسخه‌های دیگر او را شکست می‌دهد.

منبع: screenrant

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا